На Луганщині є загроза локальних котлів для ЗСУ, але ситуація контрольована

Ситуація складна, але контрольована. Загрози оперативного оточення наших військ в Сєверодонецьку немає.

14 червня Генштаб повідомив, що противник не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні та завдання ракетних і авіаційних ударів по об’єктах інфраструктури на території України. Наразі за підтримки артилерії штурмує Сєверодонецьк.

Росіяни змінили тактику боїв на Луганщині: намагаються оточити угрупування ЗСУ, які тримають оборону поблизу селищ Золоте та Гірське.
Поясню, про що йдеться. Російська федерація використовує на Луганщині так звану тактику "малих ножиць", тобто створення локальних котлів для українських угрупувань. Наразі йдеться про можливість оточення українських сил, які тримають оборону поблизу селищ Золоте та Гірське.
За інформацією з місця подій, Комишуваха наразі блокується російськими військовими. А їхній наступ в районі Тошківки був намаганням узяти під контроль трасу Лисичанськ-Золоте, яка з'єднує з Лисичанськом українські сили, що тримають оборону поблизу Золотого.
Варто зазначити, що в районі Комишувахи російським окупантам не вдалося просунутися біля залізничної станції Світланове.
На мою думку, у найближчі 2-3 дні цей напрямок буде найгарячішим. Невипадково росіянами поблизу Врубівки застосована система ТОС-1А "Солнцепек". Це важка вогнеметна система. При цьому вона застосована не стільки по позиціях ЗСУ, скільки, у першу чергу, проти цивільного населення. Що й призвело до тотальної руйнації селища і масової загибелі мирних жителів.
Наразі Попаснянське угруповання окупаційних військ намагається обійти Врубівку з півдня та південного заходу просуваючись від Вікторівки. Саму Врубівку противник не контролює. Під час спроби відновити штурм у напрямку Оріхове — Золоте окупанти отримали відсіч українських захисників та відійшли.
Нагадаю, у Сєвєродонецьку противник намагається закріпитися в центрі міста та продовжує штурм позицій українських військових. Ситуація складна, але контрольована. Загрози оперативного оточення наших військ в Сєверодонецьку немає.
Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

Про оперативну обстановку на фронті станом на 8 серпня 2022 року

понеділок, 8 серпень 2022, 22:39

Про оперативну обстановку на фронті станом на 8 серпня 2022 року. . 00:52 - оперативна обстановка на фронті станом на 07.08.22: Піски, Бахмут, примусова евакуація . 07:41 - про контрнаступальні дії на межі Донеччини з Харківщиною . 10:13 - про такти...

Війна у Тайвані - малоймовірна, Китай обирає шлях економічної ескалації

понеділок, 8 серпень 2022, 22:31

Ситуація дійсно непроста. Але ті тези, які вкидають так звані російські політологи та спецслужби щодо відволікання уваги США від України на Тайвань, - не відповідають дійсності. Загострення стосунків між США та Китаєм через Тайвань не призведе до війсь...