У Луганській області на місці масштабних лісових пожеж знайдено засоби і знаряддя підпалу

Варто зазначити, що оприлюднена телеканалом Донбас Онлайн інформація про знайдене знаряддя підпалу фактично спростовує офіційні версії правоохоронних органів щодо обставин і причин виникнення масштабних лісових пожеж на Луганщині.

В Луганській області на місці масштабних лісових пожеж поблизу селища Гречишкине Новоайдарського району місцевими мешканцями знайдено засоби і знаряддя підпалу у вигляді заздалегідь приготованих запалювальних пристосувань.

Про це повідомляє телеканал Донбас Онлайн.
"Паперовий пакет, у ньому трошки вибухівки та дистанційний підривач. Від пакунку натягнута просочена пальним мотузка до інших сосен", – написали очевидці.
Світлину зробили поблизу селища Гречишкине Новоайдарського району. Фото надіслав підписник телеканалу Донбас Онлайн в особисті повідомлення.
Примітно, що правоохоронці прозвітували, що встановили чотири ймовірних джерела виникнення масштабних лісових пожеж на Луганщині. Серед причин — необережне поводження з вогнем та коротке замикання лінії електромереж. У штабі операції Об'єднаних сил заявили, що пожежі спричинили збройні провокації бойовиків.
В свою чергу очільник Луганської обласної ВЦА Сергій Гайдай розповів про причини масових пожеж на Луганщині, які тривають з 30 вересня. "Це стихія. Можу чітко вам сказати... Зима без снігу і п’ять місяців – без жодного дощу. Та підстилка в лісі – вона як порох, запалюється миттєво. Дроти падають, коротке замикання – і дерево миттєво спалахує, а вітер одразу ж розносить на десятки метрів. Буквально за кілька хвилин усе відбувається. Поки машина навіть з іншого кінця села під’їде сюди – воно вже все починає горіти. А як тільки вітер підіймає палаючі уламки на верхову пожежу… Це страшна річ", - сказав він.
Варто зазначити, що оприлюднена телеканалом Донбас Онлайн інформація про знайдене знаряддя підпалу фактично спростовує офіційні версії правоохоронних органів щодо обставин і причин виникнення масштабних лісових пожеж на Луганщині.
Фактично йдеться про приховування підпалів з метою інсценування обстановки, що вказує на випадкове виникнення пожежі. На мою думку, у випадку з масовими лісовими пожежами на Луганщині, йдеться про злочини, спрямовані на дезорганізацію роботи державних установ і громадських інституцій: диверсію; терористичний акт.
Нагадаю, 30 вересня на території Луганської області почалися масштабні лісові пожежі. 8 жовтня рятувальники ліквідували останній осередок масштабних пожеж на Луганщині. За попередніми оцінками, орієнтовна площа, пройдена вогнем, — понад 20 тисяч га.
За інформацією ДСНС, унаслідок пожежі загинули 11 людей, а постраждали — 19, зокрема троє рятувальників.

Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

"Павуки в банці: хто стоїть за загибеллю російського командира батальйону "Призрак", - Снєгирьов

четвер, 29 жовтень 2020, 15:28

Стосовно самого Карякіна, зауважу, що він старанно копіює манеру поведінки своїх ідейних вчителів з числа співробітників органів державної безпеки-сспочатку лідер опозиції усувається, в його загибелі звинувачуються зовнішні вороги, а потім пам’ять загибло

"Про силове звільнення Донбасу: Чи можливо реалізувати запропонований в РНБО сценарій", - Снєгирьов

понеділок, 26 жовтень 2020, 12:10

Подібні заяви з боку Кривоноса — скоріше політичні. Тим більше, що він міцно асоціюється з експрезидентом Порошенком. Наскільки допустимі такі висловлювання з вуст держслужбовця? Тут оцінку має давати керівництво РНБО. Днями заступник секретаря Ради на...