"Уряд запізно ухвалив рішення про обов’язкову обсервацію українців, які прибули з-за кордону", - Снєгирьов

Знову ж таки, виникає питання – хто періодично підставляє президента Зеленського? І чому раз за разом виникають подібні конфліктні ситуації?

Президент і Кабінет міністрів запізно вирішили відправляти усіх українців, які прибули з-за кордону, на обов’язковий карантин. Водночас, численні порушення режиму обсервації на місцях є спробами дискредитувати зусилля влади з блокування розповсюдження коронавірусу в Україні.

Нагадаю, що напередодні президент Володимир Зеленський заявив про ухвалене рішення щодо обов’язкової примусової обсервації українців, які повернулися з-за кордону. Цю інформацію підтвердив і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – він зазначив, що такий режим застосовують близько 15 країн світу задля недопущення розповсюдження коронавірусу.

Натомість вважаю таке рішення вкрай запізнілим, оскільки станом на 29 березня в Україну з-за кордону повернулися вже близько 145 тисяч громадян і ці люди є потенційними розповсюджувачами інфекції.

Крім того,звертаю увагу на суттєві порушення карантинного режиму під час нещодавнього масового повернення людей з Польщі.

За даними Держприкордонслужби, 27 березня через державний кордон в Україну пішки прибули 22,5 тисячі українців. Цих людей перевірили на зараження коронавірусом експрес-тестами, які не дають стовідсотково достовірного результату. Вони були без масок, стояли на кордоні щільно один до одного, хоча за карантинними нормами, відстань - 1 метр.

Показово, що Їх не відправили на примусову обсервацію під наглядом, а просто відпустили додому під підписку про дотримання 14-денного карантину. Кричущим є і ще один факт: для перевезення цих громадян задіяли 80 автобусів, які здійснили 500 рейсів. У кожному автобусі під час рейсу перебували близько 40 осіб.

Таким чином, Держприкордонслужба фактично порушила рішення уряду про заборону одночасного перевезення в транспорті не більше 10 пасажирів. Чомусь для міського громадського транспорту ця норма обов’язкова, а державний орган, який блокувати проникнення коронавірусу в Україну, фактично проігнорував урядові розпорядження.

Варто зауважити,що подібні карантинні заходи на кордоні, слід було впроваджувати ще на початковому етапі загострення епідеміологічної ситуації в Україні, як це зробили уряди інших країн. Припускаю, що такими подіями штучно створюється образ невиконання нашою державою узятих на себе зобов’язань.

Також звертаю увагу на інший дивний факт – після масового перетину кордону 27 березня, наступного дня кількість громадян дивним чином зменшилася. Вважаю, що президент і його Офіс мають офіційно пояснити, чому регулярно виникають подібні скандальні ситуації. І чому спочатку напругу в суспільстві викликала ситуація у Нових Санжарах, а потім ситуація на кордоні з Польщею, коли весь світ побачив неадекватну реакцію української влади на загрозу поширення епідемії.

Крім того, багато запитань і дотримання режиму обсервації громадян, які повернулися з-за кордону.

29 березня в аеропорт «Бориспіль» прибули рейси з В’єтнаму і Катару. Пасажири відмовилися від обсервації і намагалися вирватися з будівлі аеропорту. Вранці 30 березня в аеропорту залишалися 50 осіб з літака рейсу Доха-Київ з Катару, які відмовлялися від обов’язкового тимчасового карантину.

Ситуація, що склалася в аеропорту «Бориспіль» довкола повернення українців з В’єтнаму, які виламували двері та відмовлялися від примусової обсервації, свідчить про те, що і це розпорядження не було відпрацьоване. Або знову ж таки, було використано механізм дискредитації ухвалення рішень про обов’язкову обсервацію. Не витримує критики й інший факт – запропонований 14-денний карантин для українців виявився платним. Подібна тактика суперечить заявам президента Зеленського про те, що ведуться переговори з власниками готелів, які готові надати такі послуги і про те, що вже підготовлені 240 локацій.

В свою чергу речник МВС Артем Шевченко зазначив, що кожен, хто прибуває в Україну з-за кордону, зобов’язаний пройти двотижневу обсервацію. За його словами, у таких місцях карантину чергуватимуть співробітники Нацполіції.

Але, напередодні, у ЗМІ з'являється повідомлення, що з київського готелю "Козацький", куди помістили на обсервацію українців, які прибули 30 березня з-за кордону, втекло кілька людей. Місце обсервації в готелі "Пуща Конгрес Готель" також покинули українці, евакуйовані з Катару.

Знову ж таки, виникає питання – хто періодично підставляє президента Зеленського? І чому раз за разом виникають подібні конфліктні ситуації?

Для інтернет-видання UA.News

Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

Арестович заганяє Україну в російську пастку

неділя, 24 січень 2021, 13:43

Вибачте, а коли РФ взагалі щось виконувала? Є популярна фраза, яку приписують Бісмарку «Домовленості з Росією не варті паперу, на якому підписані», так воно правда. Якщо домовлятися з невизнаними «республіками» – так вони ніхто. Ви сіли грати з шулерами,

Вугільна окупація: Чому Росія не поверне Донбас з відходом Путіна

п’ятниця, 22 січень 2021, 8:17

Політика РФ не зміниться від того, чи є при владі Володимир Путін, чи його нема. Той же Олексій Навальний досить неоднозначно висловлюється щодо окупації Криму. Це свідчить про те, що так звана російська опозиція не збирається віддавати Україні території.