Рф змінює тактику на Луганщині: у бій кидають вагнерівців і зеків

Мовиться про те, що у лавах зс рф офіційно беруть участь у війні не комбатанти. Вони за фактом -злочинці. Вони незаконно перебувають на полі бою, незаконно вбивають, незаконно застосовують зброю і так далі.

Варто зауважити, що у Луганській області наразі відбуваються знакові події. Перше спостереження — відчутні зміни у тактиці військового протистояння з боку росіян.

Раніше вони часто йшли у лобові атаки, втягувалися у вуличні бої, як це було під Попасною, Рубіжним. Тож захоплення міст у них займало до двох місяців.

Останні події, зокрема, в Луганській області, засвідчили, що тепер зс рф віддають перевагу фланговому охопленню опорних пунктів української оборони. Приблизно так це відбувалося поблизу Попасної, під час захоплення н. п. Дружба, коли противник вийшов в оперативний тил нашого угруповання.

Ще одна помітна зміна — відмова зс рф від спроб влаштування широких котлів і перехід до створення локальних. Тобто йдеться про те, що наразі відбувається в Луганській області, в районах Комишуваха — Золоте та Лисичанськ — Сєвєродонецьк, а в Донецькій області — в районі Авдіївки.

Очевидно, що росіяни застосовують тактику так званих малих ножиць, тобто поетапне відрізання територій, продавлення української оборони.

Ще одна зміна в тактиці — використання приватних військових компаній, на кшталт тієї ж пвк «вагнера». При чому, якщо раніше «приватники» перебували відверто на допоміжних ролях, то тепер на окремих напрямках це основна ударна сила.

До речі, про найманців у зс рф. Днями українські десантники збили російський військовий літак пілотований найманцем з пвк «вагнера». Примітно, що це вже другий такий випадок. Раніше був знищений перший російський пілот-найманець на Су −25 без розпізнавальних знаків, при чому — у званні генерал-майора. Він, найімовірніше, також «на зарплаті» у пвк «вагнера». Думаю, ми вже можемо говорити про масовий характер використання найманців в авіаційних з’єднаннях зс рф.

Відверто кажучи, для мене подібні факти — щось на кшталт ноу-хау. Раніше такого взагалі не було, щоб найманців залучали до використання у бойовій авіації в умовах широкомасштабної війни.

Фактично, йдеться про те, що цивільна людина літає і застосовує військову техніку для убивства людей. Ми бачимо, що фактично цивільна людина стріляє по цивільних людях. Ба більше, застосовуючи зброю невибіркової дії. Це воєнний злочин. Однак, зауважу, що російські найманці вчиняють злочини не тільки в небі.

Так, активісти ГІ «Права Справа» зафіксували два епізоди використання найманців з пвк «вагнера» під час штурму Попасної. Там було таке собі пересортування: для штурму наших позицій найманців «перемішали» зі штатними військовослужбовцями зс рф. Ми зафіксували такі факти, у нас є відео та фотодані про те, як вони оперували в зоні бойових дій.

Мовиться про те, що у лавах зс рф офіційно беруть участь у війні не комбатанти. Вони за фактом -злочинці. Вони незаконно перебувають на полі бою, незаконно вбивають, незаконно застосовують зброю і так далі.

Ба більше, ми зафіксували два факти участі у війні проти України засуджених до ув’язнення громадян російської федерації, але свої терміни покарання вони чомусь відбувають на території України зі зброєю в руках у лавах пвк.

Тіло одного такого «зека» було виявлено під Попасною. Як нам вдалося з’ясувати, конкретно цей найманець був «вихованцем» «тренувального центру» пвк «вагнера», розташованого у відомому нам таборі «Чайка» поблизу Первомайська.

Упевнений, що чим далі, тим більше ми фіксуватимемо подібні злочини. Кожен з них буде задокументовано, і після нашої перемоги жоден злочинець не уникне покарання.

Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

Де на фронті може з’явитися ПВК "Вагнер"

п’ятниця, 29 вересень 2023, 7:07

Один підрозділ, навіть найкраще підготовлений у окупаційному контингенті, не зможе нічого зробити із наступом Сил оборони України. Інформація про появу підрозділів ПВК "Вагнер" у Херсонській області мають під собою реальне підґрунтя. Окупанти перекинул...

Під Токмаком знищили половину ПДВ! ЗСУ розтягують фронт, Герасимов думає про втечу, - Снєгирьов

п’ятниця, 29 вересень 2023, 4:15

Військовий аналітик Дмитро Снєгирьов ґрунтовно проаналізував ситуацію на лінії Роботине-Вербове. На думку експерта, у ЗСУ на цьому напрямку є певні успіхи, через що окупантам довелося перекинути туди елітні частини ВДВ. ВДВшники намагаються атакувати п...