Німецький виробник Panther KF51 зацікавлений у постачаннях в Україну: Що гальмує угоду

Новий пакет військово-технічної допомоги Україні на суму у 2,2 млрд доларів суттєво покращить стан Збройних сил України. А це змусить ворога значною мірою переглянути свої підходи щодо створення і формування матеріально-технічних резервів.

Німецький концерн Rheinmetall, який є одним з найбільших виробників зброї у Європі, зацікавлений постачати Україні свій новітній танк Panther.

Німецький концерн вперше презентував свій танк Panther влітку 2022 року. Panther KF51 - розробка на основі Leopard 2. Він найбільш зручний для країн, які вже мають на озброєнні "Леопарди". Потенційно наша країна може стати першим його покупцем.

Утім, наразі існує три основні проблеми, які в тій чи іншій мірі впливають на темпи постачання західних танків Україні. Це логістика, навченість екіпажів і механіків, а також політичні перепони.

По-перше, це — логістика. Адже кожна модель західного танку потребує індивідуального підходу. Якщо наші воїни майстерно володіють радянською технікою, яка є в нас озброєнні, скажімо, лінійка Т-64, Т-72, Т-80, то, відповідно, "Абрамси" та "Челленджери" — інші і потребують навчання екіпажів.

Іншим фактором, який впливає на терміни постачання танків, є їхнє обслуговування.

Для цього потрібно мати не лише добре навчений екіпаж, але й добре навчений технічний персонал. Також треба мати мережу ремонтних баз, відлагоджену систему постачання запчастин тощо.

Водночас, якщо з технічною складовою впоратися можна відносно швидко, то політичні нюанси додають ще того клопоту. Й у цій складовій, на жаль, своє негативне місце знайшлося для тиску з боку росії на країни Заходу для того, щоб унеможливити надання Україні цієї зброї.

Новий пакет військово-технічної допомоги Україні на суму у 2,2 млрд доларів суттєво покращить стан Збройних сил України. А це змусить ворога значною мірою переглянути свої підходи щодо створення і формування матеріально-технічних резервів.

Нагадаю, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ отримає від 120 до 140 західних танків у межах "першої хвилі" поставок від коаліції з 12 країн.

У свою чергу у Вашингтоні не виключають постачання "будь-яких конкретних систем озброєнь Україні". Крым того, адміністрація президента США Джо Байдена "ретельно обговорить" з союзниками можливість постачання Україні винищувачів F-16.

Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

Де на фронті може з’явитися ПВК "Вагнер"

п’ятниця, 29 вересень 2023, 7:07

Один підрозділ, навіть найкраще підготовлений у окупаційному контингенті, не зможе нічого зробити із наступом Сил оборони України. Інформація про появу підрозділів ПВК "Вагнер" у Херсонській області мають під собою реальне підґрунтя. Окупанти перекинул...

Під Токмаком знищили половину ПДВ! ЗСУ розтягують фронт, Герасимов думає про втечу, - Снєгирьов

п’ятниця, 29 вересень 2023, 4:15

Військовий аналітик Дмитро Снєгирьов ґрунтовно проаналізував ситуацію на лінії Роботине-Вербове. На думку експерта, у ЗСУ на цьому напрямку є певні успіхи, через що окупантам довелося перекинути туди елітні частини ВДВ. ВДВшники намагаються атакувати п...