На Луганщині 15 тисяч окупантів можуть опинитись у "котлі"

В Луганській області варто відзначити позитивні зрушення в районі Кремінної та Сватового.

У 2022 році Україна умовно пройшла три фази війни: від пасивної оборони у лютому-березні до активної оборони з квітня і початку контрнаступу в липні. Які перспективи продовження бойових дій у 2023 році? Та де можна чекати нового прориву? ЗСУ поступово перехоплюють оперативно-статегічну ініціативу на сході – в Луганській і Донецькій областях.

Тяжкі бої, втрати та надзусилля далися взнаки і принесли результат – нам вдалося деокупувати 40% захопленої території і звільнити від ворога понад 2000 населених пунктів. Зараз є позитив у просуванні в Луганської області і "нависання" з подальшою можливістю деокупації Запорізької області. І це теж визнається російською стороною.

Також вважаю позитивним моментом і те, що половина Донецької області досі перебуває під контролем ЗСУ, а спроби росії переломити ситуацію завершилися військовою та політичною поразкою.

ЗСУ перехоплюють ініціативу на сході: на найскладнішому Бахмутському відтинку лінію боїв стабілізовано, а в районі Сватового і Кремінної на Луганщині росіяни опинились у важкій для себе ситуації.

За словами Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, найбільш складною ситуація залишається на ділянці Соледар-Бахмут-Майорськ. Там ворог фактично по трупах своїх солдатів намагається просуватися вперед, але підрозділи Сил оборони ціною надзусиль стримують ворожий наступ.

Наразі ситуація в районі Бахмута стабілізована. Ба більше – ворога вдалося вичавити з міської забудови. Місто і шляхи сполучення з ним повністю контролюються ЗСУ, і передумов для оперативного оточення чи виведення українського військового контингенту з нього немає абсолютно.

Водночас ситуація в Авдіївці – складна, але контрольована.

Це – укріпрайон, який будувався з 2014 року. Тобто Донецький напрямок ми контролюємо повністю, і у росіян є інколи лише просування на тактичному рівні від кількох сот метрів до трьох кілометрів. Отже, подальше просування окупантів буде дуже проблематичним.

В Луганській області варто відзначити позитивні зрушення в районі Кремінної та Сватового.

Там створюються передумови для наступального розвитку подій і відрізання російського угруповання від шляхів постачання ресурсів для 50-тисячного угруповання, з якого найбільш боєздатного нараховується до 15 тисяч "багнетів". Разом з тим на Сватівському напрямку ситуація для ворога, м’яко кажучи, неприємна.

Саме з цим пов’язана передислокація у район Сватове – Кремінна на Луганщині 76-ї ДШД з-під Пскова, яка у росіян вважається найбільш боєздатною і технічно оснащеною. Проте навряд чи чергова спроба переломити ситуацію в свій бік вийде вдалою для окупантів.

На відміну від ворога, який, на наше щастя, діє за лекалами Радянської армії, ЗСУ воюють по-сучасному, мобільно, завдаючи влучних точкових ударів, насамперед по шляхах постачання ворога. Знекровлюючи його таким чином і примушуючи відходити.

Нагадаю, лицарі з 28-ї бригади ЗСУ виявили і знищили на Бахмутському напрямку (Донеччина) прихований вогневий опорний пункт росіян: об’єкт висадили в повітря.

Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

Протести в Молдові: рф планує здійснити переворот і відкрити “другий фронт” із Придністров’я?

неділя, 2 квітень 2023, 0:46

Звертаю увагу, що на території невизнаної “ПМР” наразі знаходиться досить обмежений російський військовий контингент. Щоб збільшити військову присутність на території цієї “республіки” Кремлю, потрібні налагоджені логістичні маршрути. Росія намагається...

Паспорта РФ силой! Дело зама Ермака. Повестки на Вайбер. Воры и мародеры

неділя, 2 квітень 2023, 0:00

00:00 Паспорт по принуждению! 2:30 1 июля - РУБИКОН. . 3:40 Выход - только уезжать! . 4:50 Ответственность за паспорт при освобождении . 6:10 Как быть, если украинское гражданство не сохранить? . 7:30 Принудительная эвакуация в Авдеевке. Ждуны . 9:19 Е...