Деокупація Нової Каховки позбавить "спецоперацію" РФ будь-якого сенсу

Відновлення контролю над Новою Каховкою є ключовою задачею українських військових.

Українські захисники влучно атакують об’єкти росіян на півдні й готуються до контрнаступу на Херсонщині. Доля війни може вирішитися на Каховському напрямку, адже саме визволення Нової Каховки зруйнує всі плани кремля щодо коридору з ОРДЛО в Крим й позбавить путінську "СВО" сенсу.

Херсон має для путіна сакральне значення, але саме звільнення Нової Каховки остаточно зруйнує всі плани росіян. Адже це місто є ключовим з точки зору росіян для створення так званого сухопутного коридору від ОРДЛО до Криму й подачі води на анексований півострів.

На Херсонщині ЗСУ вже довели свою спроможність здійснювати вогневий контроль ключових мостів через Дніпро (Антонівський і дамба Каховської ГЕС), що дає можливість українським військовим фактично відрізати логістичне забезпечення окупаційної армії.

На південних фронтах є просування наших військових вглиб окупованих територій на 10-15 км. Крім того, ЗСУ "нависають" власне над криворізьким угрупуванням супротивника. Йдеться про уповільнення наступу окупантів з Херсонського напрямку в бік Кривого Рогу. Плюс нашим бійцям вдалося просунутись углиб в напрямку Нової Каховки.

Відновлення контролю над Новою Каховкою є ключовою задачею українських військових.

Звільнення Нової Каховки – одна з головних цілей ЗСУ на Херсонському напрямку. Нас цікавить дамба й унеможливлення подачі води в анексований Крим. Якщо ми вирішимо це питання, можна буде говорити про якісний злам у військовому протистоянні.

Також зауважу, що побудова так званого сухопутного коридору з територій анексованого півострова до окупованих територій Донецької й Луганської областей та вирішення проблеми забезпечення водою Криму були головними цілями так званої "спеціальної військової операції" путіна. Тому повернення Нової Каховки під контроль ЗСУ фактично зведе нанівець плани кремля.

Крім того, як відзначає британська розвідка, на тлі значних бойових втрат і зниження боєздатності окупаційних військ, перед путіним постає дилема: продовжувати щосили захищатися на Херсонщині чи розгортати резерви для штурму Слов’янська на Донеччині.

Своєю чергою, депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань назвав Каховку, Нову Каховку і Таврійськ "зоною деморалізації росіян". За його словами, деякі блокпости окупантів поблизу цих міст уже стоять порожніми – загарбники панікують і залишають свої позиції.

Нагадаю, у ніч на 21 липня внаслідок серії нічних вибухів знищено принаймні два ворожих опорно-спостережних пункти і шість складів з боєкомплектом у Херсонському, Каховському і Бериславському районах.

Вранці 20 липня ЗСУ вчергове вдарили по скупченню техніки окупантів у Новій Каховці: повідомляється, зокрема, про масове знищення ворожих "Смерчів".

Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

Львівські депутати закликали правоохоронців припинити кримінальне переслідування волонтерів

субота, 24 вересень 2022, 22:16

Зокрема, представники Львівщини просять українську владу пришвидшити прийняття законодавчих актів про розмежування волонтерської та гуманітарної допомоги, задля недопущення переслідування волонтерів за очевидної недосконалості кримінального законодавства.

Часткова мобілізація в РФ не змінить хід війни: ЗСУ мають технологічну і логістичну перевагу

субота, 24 вересень 2022, 21:55

З іншого боку оголошення часткової мобілізації є цілком логічним кроком з боку російського диктатора — фактичне визнання того, що цілі його "спеціальної військової операції" зазнали нищівної воєнної та політичної поразки.