Чи є ймовірність відкриття всіх КПВВ до Великодня?

Друга складова - фінансова. На проблемах з перетином лінії розмежування багато заробляють. Існує т.зв. схема "пенсійного туризму". Незважаючи на те, що потік людей, які перетинають КПВВ, зменшився за рік у десятки разів, кількість грошей, які отримують пе

Перший віце-прем'єр-міністр, глава Мінреінтеграціі Олексій Резніков запропонував провести гуманітарне розмінування і розблокувати роботу КПВВ напередодні Великодня (в цьому році припадає на 2 травня). Яка ймовірність, що це вдасться зробити?

Тут є дві складові. Перша- політична. Окупанти використовують ситуацію як елемент тиску на Україну. Вони вимагають відкриття автомобільного КПВВ в районі Щастя, а не у Золотого. Але якщо Київ піде на цей шантаж, зросте небезпека танкового прориву. Під ударом можуть опинитися розташована в м. Щастя Луганська ТЕС, великі промислові райони.

Друга складова - фінансова. На проблемах з перетином лінії розмежування багато заробляють. Існує т.зв. схема "пенсійного туризму". Незважаючи на те, що потік людей, які перетинають КПВВ, зменшився за рік у десятки разів, кількість грошей, які отримують пенсіонери ОРДЛО, фактично не зменшилася.

Вони масово здають свої картки т.зв. "човникам". Ті беруть свій відсоток, віддаючи близько 10% своєму «даху" на підконтрольній території і близько 10% - на окупованій. Масово знімають гроші - і переправляють через лінію розмежування. Корупційний заробіток по обидва боки лінії розмежування становить від 7 до 10 млн. доларів на місяць. Адже на окупованій частині Донбасу проживає близько 600 тисяч пенсіонерів, а середня пенсія становить близько 4 тис грн.

Саме ці причини, крім, зрозуміло, бажання окупантів максимально розірвати зв'язки з Україною, призводять до блокування повноцінного відкриття КПВВ.

Пояснюють це окупанти виключно заходами, пов'язаними з коронавирусною інфекцією. Але навіть коли у нас був спад захворюваності, КПВВ не працювали. А ось ділянка неконтрольованого кордону з РФ на окупованих територіях - навстіж. І навіть коли там був пік захворюваності, нічого не змінювалося.

Спеціально для інтернет-газети «Життя»

Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

Затримання терориста Косяка має всі ознаки спланованої операції спецслужб РФ.

субота, 23 жовтень 2021, 22:04

Додам, що на користь версії про сплановану провокацію Росії свідчить і той факт, що вона сталася у т.зв. «зоні розведення», в момент присутності патруля Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. Більше того, безпекових гарантій з боку української сторо

Блокування роботи спостерігачів ОБСЄ: Чому Україні важлива робота місії на Донбасі

середа, 20 жовтень 2021, 17:49

В умовах блокування роботи місії ми фактично позбавлені можливості отримання об'єктивної інформації щодо переміщення регулярних підрозділів збройних сил Росії на окуповану територію. Блокування роботи спостерігачів ОБСЄ на Донбасі: чому Україні важлів...