Чи є ймовірність відкриття всіх КПВВ до Великодня?

Друга складова - фінансова. На проблемах з перетином лінії розмежування багато заробляють. Існує т.зв. схема "пенсійного туризму". Незважаючи на те, що потік людей, які перетинають КПВВ, зменшився за рік у десятки разів, кількість грошей, які отримують пе

Перший віце-прем'єр-міністр, глава Мінреінтеграціі Олексій Резніков запропонував провести гуманітарне розмінування і розблокувати роботу КПВВ напередодні Великодня (в цьому році припадає на 2 травня). Яка ймовірність, що це вдасться зробити?

Тут є дві складові. Перша- політична. Окупанти використовують ситуацію як елемент тиску на Україну. Вони вимагають відкриття автомобільного КПВВ в районі Щастя, а не у Золотого. Але якщо Київ піде на цей шантаж, зросте небезпека танкового прориву. Під ударом можуть опинитися розташована в м. Щастя Луганська ТЕС, великі промислові райони.

Друга складова - фінансова. На проблемах з перетином лінії розмежування багато заробляють. Існує т.зв. схема "пенсійного туризму". Незважаючи на те, що потік людей, які перетинають КПВВ, зменшився за рік у десятки разів, кількість грошей, які отримують пенсіонери ОРДЛО, фактично не зменшилася.

Вони масово здають свої картки т.зв. "човникам". Ті беруть свій відсоток, віддаючи близько 10% своєму «даху" на підконтрольній території і близько 10% - на окупованій. Масово знімають гроші - і переправляють через лінію розмежування. Корупційний заробіток по обидва боки лінії розмежування становить від 7 до 10 млн. доларів на місяць. Адже на окупованій частині Донбасу проживає близько 600 тисяч пенсіонерів, а середня пенсія становить близько 4 тис грн.

Саме ці причини, крім, зрозуміло, бажання окупантів максимально розірвати зв'язки з Україною, призводять до блокування повноцінного відкриття КПВВ.

Пояснюють це окупанти виключно заходами, пов'язаними з коронавирусною інфекцією. Але навіть коли у нас був спад захворюваності, КПВВ не працювали. А ось ділянка неконтрольованого кордону з РФ на окупованих територіях - навстіж. І навіть коли там був пік захворюваності, нічого не змінювалося.

Спеціально для інтернет-газети «Життя»

Опублікував: Дмитро Снєгирьов

Інші публікації автора

Українська сторона віддала РФ ініціативу в переговорах і затвердженні мирного плану по Донбасу

неділя, 11 квітень 2021, 20:00

Також зазначу, що подібна пропозиція російської сторони прозвучала після заяв російських посадовців про те, що саме Україна блокує переговорний процес. Як і заява про те, що відбудеться телефонна розмова Владіміра Путіна з Еммануелем Макроном і Ангелою Ме

Українські ЗМІ публікують російські фейки про загрозу масштабного вторгнення РФ

п’ятниця, 9 квітень 2021, 15:00

Усі ці повідомлення свідчать про гарно сплановану спецоперацію російських спецслужб з просування ідеї активізації бойових дій і передислокації своїх підрозділів біля кордонів з Україною. І досить дивно, чому цю інформацію розповсюдила низка українських ЗМ